W dniu 06 października 2021 r. w przedszkolu w Grębowie przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przeprowadzili lekcje edukacyjne dla dzieci grup przedszkolnych. Lekcje związane były z prawidłowymi zachowaniami pieszych w drodze do i z przedszkola. Dzieci biorące udział w lekcjach zaopatrzono w elementy odblaskowe. Dzięki tego typu spotkaniom Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu propaguje świadome i odpowiedzialne postawy uczestników ruchu drogowego już od najmłodszych lat.

 Greb_1.jpegGreb_2.jpegGreb_3.jpeg

W dniu 20 października 2021 roku w Dziennym Domu Wigor-Senior odbyły się lekcje edukacyjne promujące prawidłowe zachowanie pieszych, rowerzystów, kierowców oraz pasażerów komunikacji publicznej w ruchu drogowym. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przybliżyli seniorom jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drogach i chodnikach oraz jak zatroszczyć się o dzieci, które nie rzadko są pod ich opieką. Zwrócono również uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych, które    w zdecydowany sposób zwiększają widoczność uczestników ruchu drogowego a co za tym idzie bezpieczeństwo. Przybliżono również działalność tarnobrzeskiego Ośrodka z uwzględnieniem szerokiej działalności edukacyjno – wychowawczej. Na zakończenie udostępniono wszystkim chętnym alko-gogle, w których seniorzy rzucali piłeczką do kosza. W tym zadaniu mogli przekonać się jak spożycie alkoholu wpływa na układ psychomotoryczny człowieka. Dzięki tego typu działaniom Ośrodek propaguje świadome i odpowiedzialne postawy uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo każdy uczestnik zajęć został zaopatrzony w elementy odblaskowe przez co poprawi się ich widoczność na drodze, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

IMG_20211020_102343.jpgIMG_20211020_102428.jpgIMG_20211020_112954.jpgIMG_20211020_113203.jpgIMG_20211020_115234.jpg

 

W dniu 2 października 2021 roku na tarnobrzeskim osiedlu Sobów odbył się piknik rodzinny dla mieszkańców pod nazwą „Święto Pieczonego Ziemniaka” Jak co roku przy tej okazji swoje stoisko miał również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. W ramach imprezy pracownicy WORD przeprowadzili tematyczne konkursy sprawnościowe dla dzieci. Były również kolorowanki dla najmłodszych oraz rebusy i krzyżówki dla nastolatków. Rodzice natomiast mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w teście z przepisów ruchu drogowego oraz porzucać w alko-goglach piłeczkami do kosza. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i praktyczne upominki sponsorowane przez tarnobrzeski WORD. Wręczenia dokonał Dyrektor WORD Pan Kamil Kalinka.

 IMG_01.jpgIMG_02.jpgIMG_03.jpgIMG_04.jpgIMG_05.jpgIMG_06.jpgIMG_07.jpgIMG_08.jpgIMG_09.jpg